Spowiedź czasu

Adres:

Lubaczów

W okolicy gminy Lubaczów znajduje się wiele ciekawych szlaków turystycznych.

Niektóre z nich posiadają oficjalne oznakowanie i nazwy, inne natomiast są częścią innych szlaków i nie posiadają oficjalnego nazewnictwa. Spowiedź czasu jest właśnie takim nieoficjalnym szlakiem. Jest to połączenie kilku szlaków ale dzięki temu jesteśmy w stanie zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Znaczna ich część jest związana z religią. Na trasie zwanej spowiedzią czasu znajdziemy miedzy innymi stare kapliczki, pomniki, a także w pobliżu znajdziemy ciekawe cerkwie. Będąc w gminie Lubaczów każdy powinien odwiedzić wieś Podlesie, która się tutaj znajduje. Mamy tutaj przepiękny i klimatyczny cmentarz z bardzo wieloma starymi nagrobkami. Trasa ta może wynieść nawet 40 kilometrów. Praktycznie wszystko zależy od tego co chcemy zobaczyć i co nas po drodze zainteresuje. Często zdarza się tak, że turyści, którzy zdecydują się na wędrówkę spowiedzią czasu robią w ciągu dnia nie 40 kilometrów a natomiast około 55 a nawet 60. Jest więc to znacznie więcej niż początkowo zakładano. Najpiękniejsze szlaki Lubaczowa i okolic znajdują się w bardzo bliskiej odległości od Ukrainy, a bardzo często również bezpośrednio na jej terytorium. Z tego też powodu nie da się zwiedzić ciekawych miejsc regionu nie odwiedzając również tego państwa. Warto jak najbardziej to zrobić, ponieważ krajobrazy są tutaj niezapomniane. Widoki jakie możemy zobaczyć naprawdę cieszą oczy. Każdy kto przyjedzie w ten region Polski i Ukrainy na pewno będzie zadowolony z aktywnie spędzonego tutaj czasu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1150