Szlak Łącznikowy: Bełżec – Narol

Adres:

Lubaczów

Jest to jeden z krótszych szlaków turystycznych. Na jego trasie znajduje się Bełżec i Narol.

Trasa wynosi tylko 12 kilometrów, więc jest to naprawdę niewiele. Szlak został również oznaczony odpowiednim kolorem tak, aby możliwe było jego łatwe odnalezienie. W tym przypadku zdecydowano się na użycie koloru czarnego. Bełżec jest wsią, która znajduje się w lubelskim województwie. Informacje na jej temat możemy znaleźć już z okolic XVI wieku. Bełżec zachwyca turystów przepiękną przyrodą i krajobrazem. Tutaj naprawdę można wypocząć i podziwiać okolicę. Z tej miejscowości dotrzemy do innej równie pięknej jaką jest Narol. Dziś miejscowość ta jest miastem, choć w rzeczywistości ilość mieszkańców wskazuje bardziej na wieś. Prawa miejskie posiada od roku 1996 więc stosunkowo krótko. Obydwie te miejscowości są bardzo atrakcyjne i warte odwiedzenia. Trasa ta jest naprawdę krótka więc nie będzie problemu z jej przebyciem. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na pieszą wędrówkę, czy na jazdę na rowerze. Szlak Łącznikowy jak sama nazwa wskazuje łączy dwie miejscowości ze sobą. Jeśli znajdziemy się w jakiejkolwiek z tych miejscowości, to możemy stosunkowo szybko dotrzeć do tej drugiej, podziwiając przy tym przepiękną przyrodę i ciekawy krajobraz. Jeśli znajdziemy się w pobliżu miejscowości Bełżec bądź Narol, to grzechem byłoby nie zdecydować się na wędrówkę Szlakiem Łącznikowym. Jeśli mamy więc tylko taką możliwość to warto zdecydować się na taką wędrówkę. Na pewno nie będziemy zawiedzeni.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1206