Szlak Nad Brusienką – okolice Horyńca

Adres:

Lubaczów

W okolicach miejscowości Horyniec znajduje się świetny szlak rowerowy. Jest to szlak „Nad Brusienką”.

Rozpoczyna się on w pobliżu początku dwóch innych szlaków, które są szlakami pieszymi. Zaczynamy więc naszą przejażdżkę w pobliżu stacji kolejowej w Horyńcu. Następnie jedziemy w kierunku Nowego Brusna a po jakimś czasie wjeżdżamy do przepięknego lasu. Jedziemy więc świetną leśną ścieżką aż w końcu docieramy do miejscowości Świdnica. Tam nasza jazda po lesie się kończy, a my kierujemy się na miejscowość Podemszczyzna. Szlak prowadzi przez tereny, gdzie podziwiać możemy między innymi bunkry, a także starą cerkiew, która jest już ruiną. Dotrzemy w końcu do miejscowości Nowe Brusno gdzie warto na chwilę się zatrzymać, aby zobaczyć tutejszy cmentarz, a także kościół. W wielu przypadkach możemy na trasie zobaczyć ciekawe miejsca i obiekty, dla których będziemy z trasy zbaczać. Im częściej będziemy to robić, tym bardziej będzie się ona nam wydłużać. Trasa prowadzi również na wzgórze Brusno. Dojedziemy także do Nowin Horynieckich, gdzie warto między innymi zobaczyć kapliczkę św. Nepomucena. Jest to już końcówka szlaku „Nad Brusienką”. Dotrzemy teraz w okolice torów kolejowych i dojedziemy do kościoła a stąd pozostanie nam już trochę ponad kilometr do miejscowości jaką jest Horyniec-Zdrój. Szlak „Nad Brusienką” jest bardzo ciekawym szlakiem. Prowadzi po leśnych ścieżkach jak i również drogami asfaltowymi. Jest to trasa pełna urozmaiceń, która nie nudzi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1450