Szlak po schronach bojowych Linii Mołotowa: Lubaczów – Wola Wielka

Adres:

Lubaczów

Ciekawą atrakcją turystyczną jest trasa rowerowa prowadząca z miejscowości Lubaczów do miejscowości Wola Wielka.

Trasa ta ma długość około 37 kilometrów i prowadzi przez okolicę, gdzie znajdują się schrony bojowe. Są to bunkry, które wytyczały granicę niemiecko-sowiecką. Została ona wytyczona na mocy paktu Ribbentrop – Mołotow. Jadąc od Lubaczowa do miejscowości Cieszanów po drodze natrafimy na tego typu obiekty jakimi są bunkry. Turyści bardzo chętnie zatrzymują się przy tego typu obiektach, próbują je lepiej poznać i wejść do środka. Jest to jednak bardzo niebezpieczne, ponieważ nie są one na razie przygotowane do zwiedzania przez turystów. W okolicy możemy znaleźć nawet kilkadziesiąt schronów bojowych. Gdy dojedziemy do Cieszanowa będziemy kierować się do Woli Wielkiej. Na trasie tej również znajduje się wiele bunkrów i schronów. Trasy te zyskały sporą popularność dzięki temu, że wytyczono w pobliżu szlak rowerowy Green Velo. To dzięki temu coraz więcej turystów preferujących wycieczki rowerowe wybiera się właśnie w okolice Lubaczowa. Istnieje plan, aby bunkry dobrze zagospodarować i stworzyć z nich prawdziwe atrakcje turystyczne. Podobno jest również pomysł, aby w niektórych utworzono miejsca noclegowe. Jeśli dojdzie do skutku realizacja tego pomysłu, to będzie to jeszcze większa atrakcja regionu, która zapewne przyciągnie znacznie więcej turystów, którzy kochają jazdę na rowerze.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1506