Szlak rowerowy: Horyniec – Werchrata – Narol

Adres:

Lubaczów

Szlaków rowerowych jest w okolicach Lubaczowa bardzo wiele.

Jeśli jednak dotrzemy na rowerze do miejscowości Horyniec, do której prowadzi wiele szlaków i tras rowerowych, to warto zdecydować się na dalszą podróż po okolicy. Jeśli tylko mamy na to ochotę to pojedźmy z miejscowości Horyniec do miejscowości Narol, a po drodze odwiedźmy Werchratę. Trasa ta ma około 29 kilometrów. Bardzo łatwo jest ją jednak wydłużyć do co najmniej 35 kilometrów. Docierając z miejscowości Horyniec do Werchraty, warto zatrzymać się tutaj na chwilę. Ciekawym obiektem, który warto zobaczyć jest nagrobek ostatniego greckokatolickiego proboszcza tutejszej parafii, który żył w latach 1867-1939. W miejscowości tej znajduje się także źródło Raty. Rzeki, która jest dopływem Bugu. Wyjeżdżając z miejscowości Werchrata kierować będziemy się do naszego celu jakim jest Narol. Nasz cel jest niewielkim miastem, które założono w XVI wieku. Przez kilkadziesiąt lat miejscowość ta nie posiadała praw miejskich. Odzyskała je dopiero w roku 1996. Znajduje się tutaj kilka wartych uwagi zabytków. Jednym z nich jest na pewno kościół pod wezwaniem Narodzenia NMP. Budowano go pod koniec XVIII i na początku XIX wieku. Warto odwiedzić również tutejszy rzymskokatolicki cmentarz pochodzący z XIX wieku. Miasto może pochwalić się także ciekawym ratuszem, który również wart jest naszej uwagi. Podsumowując trzeba stwierdzić, że szlak rowerowy Horyniec – Werchrata – Narol warto przebyć, aby zobaczyć przepiękną okolicę i zabytki jakie na szlaku się znajdują.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1161