Szlak rowerowy: Lubaczów – Horyniec

Adres:

Lubaczów

Z Lubaczowa warto wybrać się na rowerową przejażdżkę do miejscowości Horyniec.

Odległość jaką mamy do pokonania to około 20 kilometrów więc nie jest to bardzo dużo i z taką trasą większość rowerzystów, również ci początkujący powinni sobie poradzić. Trasa ta nie jest zbyt skomplikowana. Przy normalnej i spokojnej jeździe powinniśmy ją pokonać w około 1, 5 do 2 godzin. Wzrost wysokości na trasie to około 200 metrów więc nie jest to jakoś bardzo dużo. Jadąc tą trasą odwiedzimy między innymi Młodów, a także miejscowości Basznia Dolna, Krzywe, Świdnica i Nowiny Horynieckie. Horyniec, który jest celem naszej rowerowej podróży jest uzdrowiskiem. Nazwa Horyniec funkcjonowała do końca 1999 roku. Od 2000 roku jest to już Horyniec-Zdrój. Cały szlak rowerowy prowadzący z miejscowości Lubaczów do Horyniec-Zdrój jest przepiękny pod względem przyrody. Naprawdę można zachwycić się okolicą, przez którą przejeżdżamy. Jeśli mamy ochotę i siłę, to trasę możemy zmodyfikować poprzez odwiedzenie innych pobliskich miejscowości. Na przykład w drodze powrotnej można zjechać w okolicy miejscowości Basznia Dolna w stronę Dachnowa. Dodamy sobie dosłownie 2-3 kilometry, a zobaczymy nowe okolice. Ciekawym wyborem może być również przejazd przez Radruż jednak w takim przypadku nasza trasa przedłuży się do ponad 30 kilometrów co dla niektórych może być już znaczącym utrudnieniem. Tak czy inaczej tutejsze szlaki rowerowe zachwycają i zachęcają do tego, aby ciągle jeździć na rowerze.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1533