Szlak rowerowy: Lubaczów – Jaworów

Adres:

Lubaczów

Ciekawa niewiele ponad 80-cio kilometrowa trasa rowerowa prowadzi z Lubaczowa do Jaworów.

Przejeżdżamy między innymi przez Budomierz i Nahaczów. Jest więc to trasa prowadząca przez dwa państwa jakimi są Ukraina i Polska. Wyjeżdżamy z Lubaczowa i kierujemy się na Budomierz. Miejscowość ta od jakiegoś już czasu jest miejscowością z przejściem granicznym. Możemy przejść do miejscowości Hruszów, która znajduje się na Ukrainie. W miejscowości tej warto zainteresować się ciekawym obiektem jakim niewątpliwie jest cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja. Z ciekawostek warto również wspomnieć o tym, że na terenie miejscowości znajdują się pozostałości po polskich koszarach. Kolejnym celem naszej rowerowej wyprawy jest Nahaczów. Również miejscowość ta znajduje się na Ukrainie. Z Nahaczowa dojedziemy do Jaworowa, które jest naszym ostatecznym celem podróży. Miejscowość ta jest naprawdę warta odwiedzenia. W miejscowości tej urodziło się bardzo wiele znanych osobistości. Jeśli już znajdziemy się w Jaworowie to nie możemy nie zobaczyć takich atrakcji jak drewniana cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Matki Bożej. Cerkiew pochodzi z drugiej połowy XVII wieku. Jest naprawdę przepięknym obiektem. Oprócz tego atrakcją są również pozostałości po murach klasztornych. Szlak rowerowy prowadzący z Lubaczowa do miejscowości Jaworów jest bardzo chętnie uczęszczany przez turystów. Jeśli tylko mamy na tyle siły, aby pokonać ponad 80 kilometrów w jedną stronę to jak najbardziej warto to zrobić.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1213