Szlak rowerowy: Lubaczów (ok. 110 km)

Adres:

Lubaczów

Z Lubaczowa wytyczonych zostało bardzo wiele szlaków rowerowych.

Dwa są jednak naprawdę bardzo długie, a długość każdego to ponad 100 kilometrów. Krótsza z tras ma około 110 kilometrów. Z Lubaczowa pojedziemy do miejscowości Antoniki, a stąd na Załuże i Smereczynę. Odwiedzimy Wielki Las, a później dotrzemy do Podemszczyzny. Warto również zaznaczyć, że na trasie znajdują się Bruśnieńskie Pola, które warto zobaczyć na własne oczy. Przepiękne krajobrazy a wśród nich możemy dostrzec zapomniane już nagrobki, które porosła trawa. Jadąc dalej dotrzemy do Świdnicy, później do miejscowości Nowiny Horynieckie, a stąd kierować będziemy się do rezerwatu Sołokija. Jest to przepiękny rezerwat przyrody. Jest to naturalne skupisko jałowca pospolitego i właśnie głównie dla tego został on utworzony. Warto zobaczyć tutejsze okazy. Przejeżdżając dalej trafimy do wsi Dziewięcierz skąd trafimy do Kaskad Sopotu, które nazywane są przez niektórych również małymi wodospadami. Przepiękne przyrodniczo miejsce, które jak najbardziej warto zobaczyć na własne oczy. Nasza podróż z tego miejsca zaczyna zbliżać się ku końcowi. Docieramy ponownie do Nowin Horynieckich, skąd będziemy kierować się do miejscowości Podlesie. Następnie odwiedzimy Borową Górę, Karolówkę i znów zawitamy w Lubaczowie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 948