Szlak rowerowy: Lubaczów (ok. 125 km)

Adres:

Lubaczów

Dla wytrwałych rowerzystów najlepszym wyborem będzie bardzo długa trasa, której długość wynosi około 125 kilometrów.

Jest to trasa dla osób, które często jeżdżą na rowerze i są w stanie pokonywać długie dystanse. Z Lubaczowa wyruszymy na Cieszanów. Z tego miejsca kierować będziemy się do Żukowa, a następnie do miejscowości Ruda Różaniecka. Jest to dosyć ładna miejscowość, którą warto jak najbardziej odwiedzić. Znajduje się tutaj ciekawy zespół pałacowy. Nie ostał się on w całości do naszych czasów ale i tak jest interesującym miejscem. Kolejne miejscowości znajdujące się na trasie to Susiec, Nowiny, oraz Długi Kąt. W miejscowości Długi Kąt znajduje się warty obejrzenia pomnik, który upamiętnia potyczkę partyzancką. Stąd pojedziemy dalej do Krasnobrodu, Majdanu Małego i Rogóżna. Dalsza podróż przebiegać będzie przez Ulów, Kunki, Grabownicę, a stąd dotrzemy ponownie do miejscowości Susiec. Od teraz zaczynać się będzie droga powrotna przez Susiec, Rudę Różaniecką, a także Żuków. Z Żukowa dojedziemy do Cieszanowa a stąd już niewiele dzieli nas od Lubaczowa, miejscowości która jest nie tylko naszym celem rowerowej podróży ale również jej początkiem. Jest to warta uwagi trasa jednak jeśli nie jesteśmy w stanie pokonać takiej odległości w ciągu jednego dnia, to warto pomyśleć o tym, aby rozbić ją na kilka mniejszych tras, które pokonamy w różnym czasie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1263