Szlak rowerowy: Lubaczów (ok. 28 km)

Adres:

Lubaczów

Z Lubaczowa prowadzi bardzo wiele szlaków rowerowych. Ich długość jest naprawdę zróżnicowana.

Możemy wybrać się na wycieczkę rowerową jadąc między innymi przez Lisie Jamy, Lipowiec i Majdan Lipowiecki. Trasa ta ma długość około 28 kilometrów. Zawsze może jednak wedle naszego uznania zostać wydłużona. Wyjeżdżając z Lubaczowa kierujemy się do Lisich Jam. Miejscowość ta została tak nazwana ponieważ na jej terytorium było bardzo wiele lisów. Z Lisich Jam dojedziemy do Krowicy Hołodowskiej. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że od 1977 do 1981 roku miejscowość ta nosiła nazwę Krowica Lubaczowska. Stąd pojedziemy dalej do Krowicy Samej gdzie prowadzona jest działalność duszpasterska Baptystów. Następnie odwiedzimy niewielką osadę jaką jest Lipowiec, która znajduje się na pograniczu Polski i Ukrainy. Kolejną miejscowością na naszej trasie będzie Majdan Lipowiecki, a także Dąbrowa. Na końcu znajduje się miejsce, z którego wyruszyliśmy w trasę czyli Lubaczów. Trasa ta podobnie zresztą jak większość tutejszych tras rowerowych nie należy do najtrudniejszych. Wspaniałe jest to, że nie musimy trzymać się szczegółowo wytyczonych ścieżek, a możemy zwiedzać te atrakcje na trasie, które najbardziej nas interesują. Często zdarza się tak, że zamiast zakładanych 28 kilometrów robimy znacznie więcej, ponieważ w wielu przypadkach zbaczamy z trasy, aby zobaczyć coś, co nas akurat zainteresowało.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1054