Szlak rowerowy: Lubaczów (ok. 30 km)

Adres:

Lubaczów

Jedną z krótszych tras rowerowych jest na pewno szlak prowadzący z Lubaczowa do Lisiej Jamy.

Trasa prowadzi przez kilka ciekawych miejsc takich jak między innymi Młodów czy Krowicę Hołodowską. Całkowita długość trasy to około 30 kilometrów. Wyruszając z Lubaczowa kierujemy się na Młodów. Jest to niewielka wieś, która ma swój klimat. Jeśli interesujemy się kościołami, to może nas zainteresować tutejszy kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny, który pochodzi z końcówki XX wieku. Następnie pojedziemy do Borowej Góry i zobaczymy Czerwoną Figurę. Jest to krzyż pomalowany na czerwono, którego zadaniem jest odstraszanie złych mocy. Według opowiadań w miejscu, w którym krzyż się znajduje dochodziło do dziwnych wydarzeń. Podobno tutaj straszyło. Następnie nasza trasa prowadzić będzie przez Budomierz gdzie od niedawna znajduje się przejście graniczne z Ukrainą. Następnie dojedziemy do Krowicy Hołodowskiej. Stąd trafimy już do Lisiej Jamy a następnie do Lubaczowa. Podobno miejscowość ta była zamieszkiwana przez bardzo wiele lisów i stąd właśnie wzięła się nazwa Lisie Jamy. W miejscowości tej znajduje się parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Trasa ta nie jest zbyt skomplikowana. Prowadzi przez stosunkowo dobrej jakości drogi, co należy uznać za jej zaletę. Nie jest to również trasa długa, dzięki czemu większość nawet poczatkujących rowerzystów jest w stanie w ciągu dnia ją pokonać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1137