Szlak rowerowy: Lubaczów (ok. 45 km)

Adres:

Lubaczów

W okolicach Lubaczowa jest wiele miejscowości, które warto zwiedzić jeżdżąc na rowerze.

Możemy wybrać się w 45 kilometrową trasę, która prowadzi przez Dąbków, Oleszyce a także Dachnów i Futory. Dąbków to wieś jakich w naszym kraju wiele. Nic szczególnego nas tutaj nie zachwyci. Następnie dojedziemy do miejscowości Nowa Grobla. Historia tej wsi jest dosyć bogata. Należała ona między innymi do rodziny Zamoyskich. Kolejną miejscowością przez nas odwiedzoną będzie Sucha Wola. Znana z tego, że znajduje się tutaj naprawdę niewiele domów. Jest ich zaledwie kilkanaście. Z Suchej Woli trafimy do miejscowości Oleszyce, później Uszkowce. Następnie przejedziemy przez Dachnów. Miejscowość ta przez pewien czas nazywała się Jaworzyna. Miało to miejsce w latach 1977-1981. Warto również zaznaczyć, że wieś ta znajduje się na szlaku architektury drewnianej. W okolicy znajdziemy bardzo wiele zabytkowych, drewnianych obiektów, które warto zobaczyć na własne oczy. Z miejscowości Dachnów trafimy do innej nazywającej się Futory. Ona również przez pewien czas nosiła inną nazwę. Była to mianowicie Sośnina. Ostatecznie po zwiedzeniu wymienionych miejscowości i przejechaniu około 45 kilometrów, trafimy do Lubaczowa, czyli miejscowości, z której wyruszyliśmy w trasę. Miejscowości, które znajdują się na trasie może nie zachwycają ciekawymi obiektami jednak nadrabiają te zaległości przepięknym krajobrazem i przyrodą.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 644