Szlak rowerowy: Lubaczów (ok. 65 km)

Adres:

Lubaczów

Okolice Lubaczowa to nie tylko wspaniałe szlaki piesze ale również masa szlaków rowerowych, które cieszą się również ogromnym zainteresowaniem turystów ale również okolicznych mieszkańców.

Istnieje tu wiele rowerowych tras a jedną z wartych przejechania jest trasa 65 kilometrowa, która prowadzi przez najciekawsze okolice Lubaczowa. Wyjeżdżając z Lubaczowa kierować będziemy się na Bałaje. Jest to bardzo urokliwa wieś, z której pojedziemy do następnej jaką są Antoniki. Kolejną miejscowością jest Załuże. Dalej kierować będziemy się na Wielki Las i Podemszczyznę. To właśnie w tych okolicach na początku II Wojny Światowej Polska 6 Dywizja Piechoty skapitulowała. Jadąc tym szlakiem odwiedzimy Brusno gdzie zachwycą nas na pewno stare nagrobki i krzyże znajdujące się na tutejszych polach. Niektóre z nich pochodzą nawet z pierwszej połowy XIX wieku. Warto więc w tym miejscu na chwilę się zatrzymać. Dalej pojedziemy na Świdnicę, Nowiny Horynieckie, skąd trafimy do Mielniczej Góry a stąd do Werchraty. W miejscowości tej znajduje się śliczny nagrobek ostatniego proboszcza greckokatolickiego, który zajmował się tutejszą parafią. Z Werchraty kierować będziemy się do kolejnej ciekawej miejscowości jaką jest niewątpliwie Horyniec Zdrój, a następnie pojedziemy z powrotem na Załuże, Antoniki i tak trafimy znów do Lubaczowa. Trasa ta ma około 65 kilometrów długości jednak bardzo łatwo można tę długość zwiększyć. Wszystko zależy od tego co nas po drodze zainteresuje.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1198