Szlak rowerowy: Werchrata – Narol – Lubaczów

Adres:

Lubaczów

Będąc w miejscowości Werchrata warto wybrać się na przejażdżkę rowerową prowadzącą przez Narol do miejscowości Lubaczów.

Trasa ta ma długość około 37 kilometrów, choć w porywach może wynieść nawet 40 kilometrów i więcej. Z Werchraty wyjeżdżamy i kierujemy się do miejscowości Narol. Miejscowość ta od końca XX wieku jest miastem. Była nim również wcześniej jednak na kilkadziesiąt lat straciła prawa miejskie. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych obiektów, dlatego warto w miejscowości Narol zatrzymać się na dłużej, ponieważ jest co tutaj podziwiać. Wart uwagi jest na pewno kościół pod wezwaniem Narodzenia NMP, który budowano w latach 1790-1804. Znajduje się tutaj również spory zespół pałacowy. Pochodzi on z okolic XVIII wieku. Atrakcji jest znacznie więcej więc jak najbardziej warto tu spędzić dłuższą chwilę. Gdy już nacieszymy oczy i zaspokoimy ciekawość, to wyruszymy w dalszą trasę. Kierować będziemy się do naszego ostatecznego celu jakim niewątpliwie jest Lubaczów. Jest to przepiękne miasto, które znane było już na początku XIII wieku. Nie jest jednak pewne kiedy dokładnie zostało ono założone. Na terenie miasta znajduje się bardzo wiele ciekawych obiektów jednak największą atrakcją są liczne szlaki rowerowe i ścieżki spacerowe, turystyczne, które wytyczono w pobliżu miejscowości. Z tego też właśnie powodu jest ona tak chętnie odwiedzana przez liczne grupy turystów, którzy preferują w aktywny sposób spędzać swój wolny czas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1189