Szlak Szumów: Susiec

Adres:

Lubaczów

Szlak Szumów jest inaczej zwany szlakiem niebieskim.

Jest to niezbyt długa trasa turystyczna, która rozpoczyna się w miejscowości Susiec. To właśnie tutaj zaczniemy zwiedzanie przepięknego i znanego w naszym kraju rezerwatu „Nad Tanwią”. Został on założony już dosyć dawno temu bo w roku 1958. Jego powierzchnia jest całkiem spora, ponieważ wynosi ponad 40 hektarów. Szlak prowadzi również przez Rebizanty. Jest to nieistniejąca już miejscowość. Nazwa Rebizanty przestała funkcjonować natomiast terytorium te włączone zostało do innej miejscowości. Z ciekawostek warto również wspomnieć o tym, że na terenie Rebizant w roku 1863 koncentrowały się wojska powstańcze majora Jana Żalplachty-Zapałowicza. Szlak Szumów jest przepięknym szlakiem turystycznym, który warto odwiedzić. Turyści bardzo chętnie zwiedzają ten szlak na pieszo, choć zdarzają się i tacy, którzy preferują zwiedzanie jeżdżąc na rowerze. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak piesza wędrówka, ponieważ mamy czas na zwiedzanie i podziwianie tutejszej przyrody, która jest naprawdę niezwykle zachowana. Warto również wiedzieć o tym, że w pewnym stopniu modyfikując trasę jesteśmy w stanie skrócić jej długość do około 12 kilometrów. Ci, którzy nie są przyzwyczajeni do pieszych wędrówek na pewno będą z takiej możliwości uradowani. Niezależnie od tego, który wariant wędrówki wybierzemy, to będziemy mogli raczyć się przepięknymi okolicami tego wspaniałego rezerwatu przyrody.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1547