Szlakami Roztocza od Nowojaworiwska do w. Stradcz

Adres:

Lubaczów

Szlak od Nowojaworiwska do Stradcz nie jest długim szlakiem.

Jego odcinek to około 20 kilometrów. Po drodze spotkamy naprawdę masę przepięknych terenów i zobaczymy śliczne krajobrazy. Tereny, które odwiedzimy decydując się na przebycie szlaków Roztocza są naprawdę przepiękne. Możemy wybierać w szlakach rowerowych, ale także w pieszych. Bardzo często jest tak, że tymi dla pieszych przejeżdżają rowerzyści, a dla rowerzystów spacerują piesi. W jakimś stopniu utrudnia to zwiedzanie okolicy jednym i drugim. Szlaków w pobliżu Roztocza jest cała masa. Ciekawym odcinkiem jest ten prowadzący od Nowojaworowska do miejscowości Stradcz. Różne źródła podają jego różną długość. Zazwyczaj jest to około 20 kilometrów. Można jednak spokojnie trasę tę przebyć przejeżdżając tylko 16 kilometrów. Jak najbardziej warto zainteresować się szlakami Roztocza Polskiego jak i Ukraińskiego. Tereny te są naprawdę przepiękne i przyciągają turystów z całej Polski lecz nie tylko. Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek taki jak jazda na rowerze, czy piesze wędrówki na pewno będą zadowoleni z wypoczynku właśnie w tym rejonie. Tereny po Ukraińskiej stronie są warte odwiedzenia i zobaczenia na własne oczy. Jeśli już tam będziemy się wybierać to szlak od Nowojaworiwska do Stradcz powinien być przez nas obowiązkowym szlakiem do zaliczenia. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że Roztocze znajduje się w rejonie, w którym latem występuje bardzo mało opadów deszczu. Dzięki temu mamy tutaj znacznie więcej pogodnych dni niż gdziekolwiek indziej.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 782