Twórcza Jaworiwszczyzna

Adres:

Lubaczów

Jaworów i Lubaczów nazywane są miejscowościami ze szlakami dziedzictwa Jana III Sobieskiego.

W regionie tym urodziło się i zamieszkiwało bardzo wiele znanych i cenionych osobistości. Warto wybrać się szlakiem Jana III Sobieskiego. Często mówi się o tym, że Jaworiwszczyzna jest twórcza za sprawą znanych ludzi, a także za sprawą samego Jana III Sobieskiego. Jeśli więc mamy taką możliwość to warto się tutaj wybrać. Wiele osób uważa, że najciekawsze miejsca można zobaczyć wybierając się na wędrówkę po około 30 kilometrowym szlaku. W rzeczywistości jednak nie jest to prawda. Nasza wędrówka może być znacznie dłuższa w zależności od tego gdzie chcemy dokładnie dotrzeć. Szlaków jest bardzo wiele i mieszają się one ze sobą. Warto na pewno odwiedzić takie miejscowości jak Czernilawy, Nahaczow, Drohomyśl. Oczywiście wartych odwiedzenia miejscowości jest znacznie więcej. Trasa spokojnie może wynieść 50-60 kilometrów. Jeśli chcemy wybrać się w naprawdę ciekawą trasę to warto rozpocząć swoją wycieczkę od miejscowości Koty, skąd kierować będziemy się na Cetulę, Szkło aż do Nawojaworowska. Trasa ta jeśli zostanie przez nas przebyta w jedną i druga stronę będzie wynosić właśnie około 30 kilometrów. Po drodze zobaczymy wiele ciekawych obiektów. Głównie są to cerkwie ale również zobaczymy przepiękny ratusz. Jaworiwszczyzna to naprawdę przepiękny region, który warto odwiedzić. Wiele ciekawych tras rowerowych, ale także pieszych czy samochodowych tylko zachęca do tego, aby tutaj przyjechać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1139