Wianek z tarniny z Jaworiwszczyzny

Adres:

Lubaczów

W okolicach regionu od Lubaczowa do Jaworowa znajduje się szlak turystyczny o odcinku o długości około 120 kilometrów.

Na tym odcinku możemy odnaleźć zapomnianą już przez wielu roślinę jaką jest tarnina. Tarnina to niezwykła roślina, która przez długi czas stosowana była w medycynie. Jest ona świetnym środkiem na bardzo wiele schorzeń. Tarniną można leczyć objawy biegunki ale także leczy się na przykład różnego rodzaju schorzenia jakie dotykają nasz układ moczowy. Z ciekawostek warto wiedzieć o tym, że pomimo tego, że tarnina jest uznawana za roślinę leczniczą to może również nam zaszkodzić. Ryzyko istnieje jeśli rozgryziemy pestkę z tarniny, ponieważ zawiera ona bardzo trującą substancję. Może być to dla ludzi tragiczny skutek. „Wianek z tarniny” to potoczna nazwa szlaku, na którego długości możemy znaleźć bardzo dużo tego typu roślin. Z tarniny również w dawnych czasach tworzono ozdoby takie jak wianki. Owoce tarniny są bardzo ładne. Z tego też właśnie powodu mogła powstać nazwa tego nieoficjalnego odcinka szlaku turystycznego. W regionie Jaworiwszczyzny znajdują się szlaki turystyczne, które w wielu przypadkach nie są nigdzie oznaczone. Wiemy o tym, że istnieją, jednak nie są oznaczone kolorami, a jedyna możliwość ich zwiedzenia to wędrówka po nieoznaczonych miejscach i poznawanie nieznanego. Niezależnie od tego w jakim miejscu w regionie się znajdziemy i z jakiego szlaku skorzystamy, to na pewno będziemy zadowoleni, ponieważ krajobrazy i tutejsza przyroda są po prostu przepiękne.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 748