Zielony szlak turystyczny: Dąbrowa - Lisie Jamy

Adres:

Lubaczów

W gminie Lubaczów znajduje się bardzo wiele ciekawych tras turystycznych, którymi warto się wybrać.

Jedna z takich tras prowadzi szlakiem oznaczonym kolorem zielonym. Podczas naszej podróży po szlaku zielonym będziemy wielokrotnie bardzo blisko granicy naszego państwa. Szlak ten możemy zwiedzić udając się w pieszą wędrówkę, ale znacznie ciekawszym wyborem będzie przejazd rowerem. Zielony szlak prowadzi w większości przez utwardzone drogi powiatowe lub gminne. Zdarzają się również leśne odcinki, które przyjdzie nam pokonać. Jego długość to około 29 kilometrów w zależności, z którego miejsca rozpoczniemy naszą podróż. Wyruszając z Dąbrowej będziemy kierować do Krowicy Lasowej. Po drodze zobaczymy kilka ciekawych obiektów takich jak kościół pod wezwaniem Dobrego Pasterza, a także zabytkowe drewniane domy. Następnie dojedziemy do Majdanu Lipowieckiego, gdzie będziemy kierować się w stronę tutejszego kościoła i świetlicy. Po chwili wjedziemy do lasu, gdzie przez jakiś czas będziemy jechać drogą leśną. Mijając po drodze śliczną kapliczkę dotrzemy w końcu do Krowicy Samej, z której kierować będziemy się na Krowicę Lasową. W tej drugiej wart zobaczenia jest kościół, a także pomnik, który jest upamiętnieniem ofiar II Wojny Światowej. Trzymając się dalej zielone szlaku, który jest bardzo dobrze oznakowany, dotrzemy do miejscowości Lisie Jamy. W miejscowości tej znajduje się śliczna kaplica. Również interesujący jest krzyż pochodzący z czasów, gdy na tereny te najeżdżali Tatarzy. Miejscowość Lisie Jamy jest naszym celem podróży. Warto się wybrać w wędrówkę bądź przejażdżkę szlakiem zielonym, ponieważ zobaczymy po drodze wiele ciekawych obiektów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1210