Muzeum regionalne w Lubartowie

Adres:

ul. Kościuszki 28, 21-100 Lubartów

Telefon:

81 855 28 08

Miłośnicy zwiedzania ciekawych, historycznych miejsc, koniecznie muszą zajrzeć do miasteczka położonego w bliskim sąsiedztwie z miastem wojewódzkim.

Warto spędzić wakacje, urlop czy kilka godzin na wycieczce na Wysoczyźnie Lubartowskiej zaliczonej do Niziny Południowo-podlaskiej. Klimat tego miejsca, wprowadza turystów w nastrój spokoju i poczucie piękna otaczającej wkoło przyrody. Wśród wielu zabytków, parków, jeziora w którym czysta woda lśni swoim blaskiem, każdy turysta znajdzie dla siebie atrakcje, a spacery po pięknym zielonym parku z stawem i fontanną, będą miłym zakończeniem kolejnego dnia. Zarówno w Lubartowie jak i bliskich okolicach, czekają na nas liczne muzea czy też inne godne odwiedzenia zabytki i miejsca. Dla dorosłych, młodzieży czy dzieci, Muzeum regionalne w Lubartowie, oferuje wystawy ponad dwóch i pół tysięcy eksponatów, dzieła malarzy, archeologów, fotografów, a także innych dziedzin sztuki. Nawet dla najstarszych, historia potrafi zaskoczyć niespodziankami, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Dlatego też, odwiedzając Muzeum Regionalne w Lubartowie, poznamy najstarsze dzieje miasta, a eksponaty w postaci kopii dokumentów oraz licznych zdjęć dopełnią obraz piękna dawnego miasta. Nieopodal w bliskiej okolicy, możemy zajrzeć do Dworku Wincentego Pola lub dla miłośników muzeów, Muzeum lubelskie w Lublinie, będącym w bliskim sąsiedztwie z Lubartowem. Jeśli będziemy chcieli bardziej pogłębić swoja wiedzę, musimy koniecznie wstąpić do Muzeum Martyrologi Pod Zegarem oraz nie ominąć równie ciekawego miejsca, a mianowicie, Muzeum Literackiego im. J.Czechowicza. Nasze wakacje, urlop czy kilka dni wolnych, spędzonych w tak ciekawych miejscach, będą najbardziej udanym wypoczynkiem, a za razem, pogłębimy informacje dotyczące zabytkowej i uroczej krainy ciszy, Lubartowa i bliskich mu okolic.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1146