Trasa 1 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 1 -Lubartów – Chlewiska – Pałecznica – Dębica – Wola Sernicka – Nowa Wola – Czerniejów – Zawieprzyce –Jawidz – Rokitno – Baranówka – Łucka Kol. Górna –Jacek – Lubartów jest szlakiem rowerowym.

Jest to trasa, na którą może się udać każda osoba bez względu na wiek. Całość trasy liczy około 40 km. Trudność szlaku określa się, jako szlak łatwy bez żadnych przeszkód. Całość trasy przebiega przez drogi utwardzone. Podczas wycieczki w razie chęci lub zmęczenia można się zatrzymać na nocleg w Schronisku Młodzieżowym znajdującym się w Szkole Podstawowej w Zawieprzycach. Dodatkowo w pogodny dzień można zatrzymać się rozbijając biwak w dolinie rzeki Wieprz jak i też w Parku w Zawieprzycach, który jest doskonałym miejscem na odpoczynek. Przemierzając cały szlak na rowerze warto jest odwiedzić parę miejsc po drodze. Między innymi niezwykle urokliwym miejscem, jakiego nie można ominąć są ruiny zamku w Zawieprzycach. Kolejnym charakterystycznym punktem tej trasy jest kapliczka z czasów baroku pod wezwaniem świętego Antoniego w tym samym miasteczku. Kolejnym punktem, do którego udają się grupy osób jak i uczestnicy wszystkich rajdów rowerowych tej trasy jest przydrożna kapliczka w Czerniejowie. Trasa Lubartów – Chlewiska – Pałecznica – Dębica – Wola Sernicka – Nowa Wola – Czerniejów – Zawieprzyce –Jawidz – Rokitno – Baranówka – Łucka Kol. Górna –Jacek – Lubartów to doskonałe rozwiązanie na odpoczynek jak i idealny sposób na ciekawe zwiedzanie okolicy podczas którego można nie tylko wypocząć, ale również podziwiać przepiękne krajobrazy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 859