Trasa 10 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 10 - Lubartów - Jacek – Łucka – Serniki – Wola Sernicka – Dębica – Wólka Zabłocka – Kol. Kaznów – Ostrów Lubelski – Jedlanka – Rudka Starościańska – PGR Ochoża - Białka – Drozdówka – Uścimów – Maśluchy – Krasne – Krzczeń – Rogóźno – Ludwin – Zezulin – Kijany –Spiczyn – Jawidz –Rokitno – Wólka Rokicka – Baranówka – Łucka – Jacek – Lubartów jest najdłuższą trasą tego terenu.

Jednocześnie jest to trasa o bardzo dużej trudności do przebycia. Około 70% trasy pokrywa się ze szlakiem pieszym, który jest bardzo urozmaicony w najróżniejsze przeszkody. Jest to trasa o długości 106 kilometrów i nie jest do pokonania w jeden dzień. Przede wszystkim powinny sobie odpuścić tą trasę osoby niedoświadczone. Podczas przebiegu trasy można odwiedzić kilka bardzo ciekawych dzień. Wybierając się na tą ścieżkę rowerową trzeba brać pod uwagę, że jej pokonanie zajmie około trzech dni, dlatego też dobrze jest zabezpieczyć się w namiot lub też zarezerwować sobie noclegi w pobliskich bazach noclegowych. Jest to jedna z najciekawszych tras rowerowych. Łączy ze sobą przebieg przez Park Narodowy jak i też pozwala odwiedzić kilka miejsc pamięci narodowej jak i zabytki kultury. W razie pragnienia zawsze można się zatrzymać w jednym ze sklepów, które ją przecinają. W około 50% trasa prowadzi przez pola i łąki. Trasa 10 - Lubartów - Jacek – Łucka – Serniki – Wola Sernicka – Dębica – Wólka Zabłocka – Kol. Kaznów – Ostrów Lubelski – Jedlanka – Rudka Starościańska – PGR Ochoża - Białka – Drozdówka – Uścimów – Maśluchy – Krasne – Krzczeń – Rogóźno – Ludwin – Zezulin – Kijany –Spiczyn – Jawidz –Rokitno – Wólka Rokicka – Baranówka – Łucka – Jacek – Lubartów to nie tylko przyjemność, ale również wyzwanie nawet dla bardzo doświadczonych rowerzystów wyczynowych.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 851