Trasa 11 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 11 Lubartów – Serniki – Łucka – Annobór –Nowodwór Piaski – Mieczysławka – Kol. Lisów – Kol. Szczekarków – Szczekarków – Chlewiska – Lubartów to niesamowite 30 kilometrów idealne na spędzenie weekendu. Jest to szlak rowerowy o bardzo małym poziomie trudności.

Przebiega on przede wszystkim przez pola i łąki, ale również przez przepiękne kompleksy zielone w postaci lasów. Podczas tej wycieczki każda osoba się dobrze bawi i jednocześnie na rowerze poznaje okolicę. Podczas podróży rowerem można zauważyć wiele przydrożnych kapliczek poświęconych różnym sprawom. Dodatkowo można wybrać się na tą trasę z piknikiem, żeby zjeść obiad, kolację czy też podwieczorek w towarzystwie przyrody w dolinie rzeki Wieprz. Również można w dolinie spokojnie, z dala od miejskiego hałasu poczytać sobie książkę. Szlak Lubartów – Serniki – Łucka – Annobór –Nowodwór Piaski – Mieczysławka – Kol. Lisów – Kol. Szczekarków – Szczekarków – Chlewiska – Lubartów bogaty jest w wiele zagajników jak i też krajobrazy. Ze względu na swoją niewielką długość można go przebyć w połowie pieszo i w połowie na dwóch kolach. Ukształtowanie terenu jest prawie płaskie, więc jest to również doskonały wybór na niedzielną wycieczkę z dziećmi. Dodatkowo jest to dobry sposób na spędzenie dnia z całą rodziną na łonie natury. Można potraktować taką wyprawę, jako odskocznię od codzienności, od komputera jak i telewizora. Cały dzień na powietrzu to nie tylko poprawa nastroju, ale również i poprawa zdrowia jak i doskonały sen, który będzie uwieńczeniem tej jednodniowej wyprawy całej rodziny.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 690