Trasa 12 Ścieżki rowerowe po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym

Adres:

Lubartów

Trasa 12- Ścieżki rowerowe po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym jest 30 kilometrowym szlakiem przechodzącym przez Kozłowiecki Park Krajobrazowy.

Sam Park obejmuje teren ponad 4000 hektarów i jest bardzo ciekawym kompleksem leśnym. Trasa szlaku przebiega przede wszystkim przez tereny rezerwatów znajdujących się na terenie Parku. Między innymi przez rezerwat przyrody pod nazwą „Kozie Góry”. Już tam można podziwiać przepiękne dęby bezszypułkowe, ale również i niezliczone okazy sosny czy też brzóz lub olch. Ścieżki rowerowe po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym to przede wszystkim duże przeżycie, podczas którego można się wsłuchać w śpiew najróżniejszych gatunków ptaków jak i też można na swojej drodze spotkać zwierzynę mniejszą i większą jak sarny, dziki, daniele czy najzwyklejsze wiewiórki. Na terenie całego kompleksu leśnego są wytyczone różne szlaki zarówno rowerowe jak i piesze. Każdy ze szlaków jest bardzo dobrze oznaczony i czytelny. Jednocześnie mając mapę przy sobie można kilka szlaków ze sobą połączyć tworząc jeden bardzo ciekawy ciąg, ponieważ w niektórych miejscach poszczególne szlaki turystyczne się krzyżują. Dodatkowo do Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego warto jest się wybrać z dziećmi, można im tam zapewnić bardzo ciekawą lekcję przyrody dzięki specjalnie wyznaczonej ścieżce dydaktycznej. Opiera się ona przede wszystkim na planszach, na których opisane są znajdujące się w Parku gatunki roślin jak i zwierząt. Wszystkie ścieżki na terenie tworzą sieć łączącą ze sobą zarówno ścieżki rowerowe jak i piesze.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2779