Trasa 13 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 13 - Lubartów - Nowodwór – Kozłówka - Siedliska – Kamionka – Firlej – Przypisówka – Trójnia Nowa –Lisów- Lubartów swoją długością zajmuje odcinek 40 kilometrów.

Jest to trasa łatwa i bardzo ciekawa – głównie pod względem przyrodniczym. Przebiega ona nie tylko przez pola i łąki, ale również przez odcinki leśne i zalewiska. Charakteryzuje się ona przede wszystkim takimi miejscami jak Pałac wraz z ogrodami w Kozłówce oraz rozlewiskiem wodnym zwanym „Białe Wrony” w Lisowie. Oba te punkty są bardzo ciekawe i rozpościerają się w nich przepiękne krajobrazy. Trasa - Lubartów - Nowodwór – Kozłówka - Siedliska – Kamionka – Firlej – Przypisówka – Trójnia Nowa –Lisów- Lubartów to również szereg zabytków, które warto jest odwiedzić. Między innymi sam wspomniany wcześniej Pałac Zamoyskich w Kozłówce, który pochodzi z I połowy XVIII wieku. Dodatkowo warto jest się zatrzymać w kamionce gdzie znajduje się kaplica cmentarna Zamoyskich. Jednym słowem mówiąc jadąc tym szlakiem poznaje się nie tylko przepiękną przyrodę, ale również niezwykle ciekawą historie tego miejsca. Podczas przejazdu trasą - Lubartów - Nowodwór – Kozłówka - Siedliska – Kamionka – Firlej – Przypisówka – Trójnia Nowa –Lisów- Lubartów można skorzystać z bardzo ciekawych miejsc postojowych gdzie można spokojnie wypocząć. Zalicza się do nich między innymi brzeg jeziora w Firlej jak i też rozlewnię „Białe Wrony”. Zarówno w jednym jak i drugim miejscu z łatwością można znaleźć sobie miejsce, żeby usiąść i spokojnie odpocząć.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 899