Trasa 14 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 14 - Lubartów, (parking ”Gaspolu”) ul. Gazowa - Nowodwór - Kozłówka - Siedliska – kol. Skrobów – Skrobów - Lubartów ul. Gazowa (parking „Gaspolu”) jest bardzo krótką trasą, bo ma zaledwie 17 kilometrów, ale również jest bardzo łatwą trasą do przejechania na rowerze. Jest to bardzo ciekawa trasa, dlatego też jest to jedna z uczęszczanych tras podczas Lubartowskiego Święta Rowerów.

Jak widać samo miasteczko jest bardzo związane z transportem rowerowym i może, dlatego na tym terenie można zobaczyć tak dużą sieć ścieżek rowerowych. Podczas przebiegu trasy można zwiedzić taki zabytek jak Pałac Zamoyskich oraz można podziwiać piękno ogrodów przypałacowych. Niektóre osoby uważają, że 17 kilometrów to żadna trasa rowerowa, jednak bardzo się mylą. Oczywiście można na tą ścieżkę wybrać się pieszo i poświęcić cały dzień na jej przejście, ale również można po prostu wyjechać na nią rowerem i zobaczyć dużo więcej łącząc ze sobą inne trasy szlaków, które w niektórych miejscach się przecinają. Nawierzchni szlaku w większości jest utwardzona, więc można na ten szlak wybrać się również z dziećmi w wózkach. Jest to niezwykłe przeżycie jak i też ciekawe doświadczenie. Trasa - Lubartów, (parking ”Gaspolu”) ul. Gazowa - Nowodwór - Kozłówka - Siedliska – kol. Skrobów – Skrobów - Lubartów ul. Gazowa (parking „Gaspolu”) jest bardzo lubiana przez turystów zarówno tych młodszych jak i starszych. Jednocześnie jest ona bardzo polecana, jako jeden z pierwszych odcinków do pokonania na rowerze, – jako rozgrzewkę mięśni przed dłuższymi, całodniowymi trasami.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 639