Trasa 15 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 15 - Lubartów, (parking ”Gaspolu”) ul. Gazowa - Nowodwór - Kozłówka – Dąbrówka – Wólka Krasienińska – Biadaczka –Samoklęski – Kamionka - Siedliska – kol. Skrobów –Skrobów - Lubartów ul. Gazowa (parking „Gaspolu”) zawiera długość 35 kilometrów.

Jest to trasa przebiegająca przez tereny rekreacyjne, czyli można rozumieć, że jest szlakiem rowerowym o małym poziomie trudności. Jednocześnie jest to trasa celowana do wszystkich użytkowników rowerów bez względu na ich zaawansowanie w jazdę jak i bez względu na ich formę fizyczną. Z jednej strony jest to krótka trasa, jednak dla niektórych osób będzie bardzo krótka. Dlatego też podczas jazdy można sobie spokojnie odpocząć w Parku Krajobrazowym w Kozłówku jak i w obojętnie, jakim miejscu w lesie. Cały ciąg trasy przebiega przez łąki, lasy i częściowo przez pola. Ukształtowanie terenu jest raczej płaskie, dlatego też nie będzie problemu z podjazdami. Podczas odbywania podróży szlakiem - Lubartów, (parking ”Gaspolu”) ul. Gazowa - Nowodwór - Kozłówka – Dąbrówka – Wólka Krasienińska – Biadaczka –Samoklęski – Kamionka - Siedliska – kol. Skrobów –Skrobów - Lubartów ul. Gazowa (parking „Gaspolu”) można oddać się chwili zwiedzania zabytków i odwiedzić Pałac Zamoyskich w Kozłówce oraz Dworek rodu Weyssenhoffów razem z przydworcowym ogrodem. W razie większego zmęczenia i braku sił na powrót zawsze można zatrzymać się w jednej z okolicznych baz noclegowych, które chętnie przyjmują gości jak i też zapewniają odpowiednie przechowanie dla rowerów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 704