Trasa 18 Śladami Cmentarzy Wojennych z okresu I Wojny Światowej

Adres:

Lubartów

Trasa 18 - Śladami Cmentarzy Wojennych z okresu I Wojny Światowej. Lubartów – Kol. Annobór – Nowodwór Piaski – Lisów – Szczekarków – Klementynów – Tarło – Kol. Tarło – Pałecznica – Wola Sernicka – Nowa Wola – Czerniejów – Serniki – Lubartów jak sama nazwa wskazuje – jest trasą łączącą cmentarze Wojenne w okolicy.

Cały przebieg trasy łączy się w 40 kilometrowy ciąg. Jest to szlak rowerowy o średniej trudności. Nawierzchnia, jaką trzeba pokonać zmienia się a to na asfaltową, to na leśną oraz również przechodzi przez nawierzchnie piaszczyste. Podczas przejazdu szlakiem można zauważyć bardzo ciekawe miejsca bogate w krajobrazy. Między innymi przepiękne kompleksy leśne w okolicach Woli Sernickiej oraz Tarłowa. Bardzo dużą atrakcją dla turystów jest dolina rzeki Wieprz gdzie zbiegają się prawie wszystkie szlaki rowerowe i piesze tego terenu. Trasa Śladami Cmentarzy Wojennych z okresu I Wojny Światowej. Lubartów – Kol. Annobór – Nowodwór Piaski – Lisów – Szczekarków – Klementynów – Tarło – Kol. Tarło – Pałecznica – Wola Sernicka – Nowa Wola – Czerniejów – Serniki – Lubartów przebiega przez Cmentarze Wojenne z okresu I Wojny Światowej w wielu miejscach, między innymi w lesie Baran oraz w Nowej Woli. Dodatkowo można podziwiać inne zabytki kultury i sztuki na tym terenie takie jak na przykład przydrożne kaplice czy też Kościoły Parafialne wzniesione w XVIII wieku. Najważniejsze jednak jest to, że każde z tych miejsc ma swoją historię i warto jest ją poznać samemu i osobiście odwiedzić te niezwykłe miejsca.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1356