Trasa 2 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 2 - Lubartów - Lisów - Brzeziny - Leszkowice - Górka Lubartowska - Tarło-Chlewiska – Lubartów jest trasą uznawana za łatwą o łącznej długości 38 kilometrów.

Istnieje jeden trudniejszy odcinek trasy do przemierzenia wzdłuż torów kolejowych na relacji Tarło – Chlewiska, ale nie jest to trudność podjazdu tylko samej lokalizacji – niebezpiecznej lokalizacji szlaku. W tym miejscu trzeba zachować szczególną ostrożność. Cały ciąg trasy Trasa 2 - Lubartów - Lisów - Brzeziny - Leszkowice - Górka Lubartowska - Tarło-Chlewiska – Lubartów jest bardzo bogaty w krajobrazy, które potrafią zatrzymać dech w piersiach. Dodatkowo w ciągu trasy istnieje polecane przez wielu miejsce noclegowe w miejscowości Leszkowice zaraz obok mostu na malowniczej rzece pod nazwą Wieprz. Trasa zarówno zaczyna się i kończy w Lubartowie, co pozwala na bezpieczny powrót. Jest to trasa przede wszystkim rowerowe, ale można na jej szklaku spotkać wielu pieszych, którzy wybierają jej ciąg, jako dojście do miejsc charakterystycznych w okolicy. Całość trasy przebiega przed nawierzchnie utwardzone, co jeszcze bardziej ułatwia jej przejazd, przez co dla amatorów sportów rowerowych jest to aspekt zachęty, aby rozpocząć przygodę rowerową. Przejazd szlaku nie jest tylko oglądanie widoków – dla niektórych osób jest zmierzenie się ze swoimi chęciami a możliwościami. Osoby, które długo na rowerze nie jeździły mogą na tym odcinku mieć problem kondycyjny. Jednak wszystkie takie rzeczy zostają wynagrodzone przepięknymi krajobrazami, które towarzyszom rowerzystą przez całą długość szlaku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 864