Trasa 3 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 3 - Lubartów -Nowodwór Piaski - Nowodwór Krzaki - Dębowiec – Dąbrówka – Nasutów – Staw „Wzory” – Rudka Kozłowiecka - Kol. Wola Niemiecka – Niemce – Kol. Wólka Rokicka – Baranówka – Łucka Kol. Górna –Jacek – Lubartów jest trasą bardzo bogatą w krajobrazy.

Jest to trasa o średnim stopniu trudności i przebiega przez 48 kilometrów drogi. Całość trasy przebiega częściowo przez pola jak lasy, co sprawia, że jest wyjątkowo atrakcyjna. Jest to trasa rowerowa. Najtrudniejszy do przejechania odcinek znajduje się na przebiegu Dąbrówka – Nasutów. Jest to utrudniony odcinek ze względu na piaszczystą nawierzchnię. Cała trasa jest oznaczona specjalnymi tabliczkami, co zwiększa bezpieczeństwo podróżujących. Jest to trasa atrakcyjna zarówno dla wyczynowych rowerzystów jak i dla tych, co rozpoczynają swoją przygodę na rowerze. Przebieg trasy Lubartów -Nowodwór Piaski - Nowodwór Krzaki - Dębowiec – Dąbrówka – Nasutów – Staw „Wzory” – Rudka Kozłowiecka - Kol. Wola Niemiecka – Niemce – Kol. Wólka Rokicka – Baranówka – Łucka Kol. Górna –Jacek – Lubartów łączy w sobie takie charakterystyczne miejsca jak Folwark w Nasutowie jak i Kościół Parafialny w Niemcach wybudowany na przełomie lat 1906 – 1909. Dodatkowo przebiega ona przez Cmentarz Wojenny poległych podczas I Wojny Światowej w Nowodworze Piaski. W razie zmęczenia można się zatrzymać na krótszy bądź dłuższy odpoczynek połączony z noclegiem w Pałacu Młodzieży w Nasutowie lub w Europejskim Ośrodku Integracyjnym w Niemcach. Dodatkowo można się zatrzymać nad Stawem „Wzory” gdzie można bardzo miło spędzić czas podziwiając okoliczną przyrodę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 926