Trasa 5 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Trasa 5 Lubartów - Annobór - Majdan Kozłowiecki - Rezerwat „Kozie Góry” - Nowy Staw - Nasutów Kol. - Dys - Ciecierzyn - Baszki - Boduszyn - Włóki - Swoboda - Swoboda Krzyżówki - Jawidz Leśniczówka - Nowiny - Jawidz Lipy VIII - Czerniejów - Serniki - Lubartów to 61 kilometrów niezapomnianej wycieczki na rowerze.

Patrząc na przebieg trasy może się zdarzyć tak, że nie pokona się jej w jeden dzień, dlatego warto jest się zatrzymać na noc w jednym z Gospodarstw Agroturystycznych w okolicy jak na przykład w Ciecierzynie czy Nasutowie. Jednocześnie chcąc trochę odpocząć warto jest zrobić sobie postój w dolinie rzeki Wieprz. Jest to niezwykłe miejsce przepełnione niesamowitym klimatem gdzie odpoczywa zarówno dusza jak i ciało. Trasa Lubartów – Annobór – Majdan Kozłowiecki – Rezerwat „Kozie Góry” – Nowy Staw – Nasutów Kol. – Dys – Ciecierzyn – Baszki – Boduszyn - Włóki – Swoboda – Swoboda Krzyżówki – Jawidz Leśniczówka – Nowiny – Jawidz Lipy VIII – Czerniejów – Serniki – Lubartów to doskonała propozycja na weekendowy wypad na rowery. Można podczas przejazdu zobaczyć jak i zwiedzić kilka ciekawych, historycznych miejsc. Między innymi murowany Dwór z parkiem w Boduszynie czy też cmentarz w Dysie. Jednocześnie można samemu odkrywać uroki jak i tajemnice szlaku. Jest to doskonałe miejsce na rodzinną wyprawę, która w wolne popołudnie czy też w wolny weekend może zbliżyć do siebie członków rodziny, ale również miło się go przejeżdża w samotności. Cała trasa przebiega przez utwardzone nawierzchnie, co sprawia, że jest wyjątkowo łatwa jednak dystansowa.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 835