Trasa 9 w Lubartowie

Adres:

Lubartów

Przebywając w województwie Lubelskim w samym Lubartowie nie można się nudzić.

Jest to miejsce wyjątkowe pod względem swojej historii, ale również jest to miejsce, w którym każdy zwiedzający ma, co robić. Swój wolny czas wypoczynku można na przykład poświęcić na jazdę na rowerze. W okolicach Lubatowa jest cała sieć ścieżek rowerowych podzielonych według stopnia trudności ich pokonania. Jedną z łatwiejszych tras na tym terenie jest tak zwana Trasa 9 - Lubartów - Nowodwór – Kozłówka – Dębowiec – Stary Tartak – Kopanina –Wandzin – Majdan Kozłowiecki – Annobór – Kol. Annobór – Lubartów. Trasa 9 - Lubartów - Nowodwór – Kozłówka – Dębowiec – Stary Tartak – Kopanina –Wandzin – Majdan Kozłowiecki – Annobór – Kol. Annobór – Lubartów jest trasą łatwą na odcinku 39 kilometrów. Jest doskonałym miejscem dla dorosłych, ale również i dla dzieci, ponieważ dzięki temu, że przebiega ona przez ścieżkę dydaktyczną w kopaninie jest doskonałym przykładem lekcji na powietrzu. Dodatkowo tereny, przez które przebiega szlak jest wyjątkowo bogaty w krajobrazy oraz zabytki. Jednym z ciekawszych miejsc tej trasy jest Pałac Zamoyskich położony w Kozłówku. Można również spokojnie odpocząć w parku umiejscowionym w Kozłówku. Jak widać na miłe spędzenie wolnego czasu nie ma nic lepszego niż wycieczka rowerowa tym bardziej, że prawie cała trasa przebiega przez las, czyli podczas wycieczki cały czas przebywa się w otoczeniu pięknej przyrody, która doskonale cieszy oko jak i zachwyca, a dodatkowo uspokaja zmysły ludzkie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 810