Dom Mansjonarski w Lublinie

Adres:

Lublin

Dom mansjonarski zwany również domem wikariuszy jest to obiekt który pochodzi z 15 wieku i jest on usytuowany w Lublinie w dawniejszych kościele farnym, który kiedyś stał na starym mieście.

Współcześnie znajduje się tu bardzo znany obiekt widokowy, który przykuwa uwagę zarówno mieszkańców Lublina, jak też i wszystkich tych, którzy przybywają do tego pięknego miasta w celach turystycznych. Jego losy były bardzo różnorodne i wkomponowują się w różne okresy historyczne związane z regionem. Na chwilę obecną obiekt jest użytkowany i zamieszkały przez słynnego Janusza Palikota, który to jest znany zarówno jako polityk, jak też i biznesmen, co sprawia, że ludzie z olbrzymią ciekawością zaglądają w te kąty licząc na to, że spotkają ową postać. Nawet jeśli to się nie udaje, to zwiedzającym pozostają wspaniałe chwile spędzone na Starym Mieście. Tu właśnie, pośród malowniczych, przesiąkniętych historią kamienic można odpocząć na placu po Farze, gdzie od kilku lat została umiejscowiona replika dawnego kościoła. Dom Wikariusz to wspomnienie z dawnych lat, doskonale zachowany obiekt, który jest umiejscowiony u zejścia na ulicę Podwale. Wszyscy, którzy odwiedzili Lublin są pod olbrzymim wrażeniem tego miejsca i powracają tu zwłaszcza wtedy, kiedy w mieście odbywają się wszelkiego rodzaju imprezy. Mowa tu na przykład o paradzie sztukmistrzów, która przyciąga do miasta wielu ludzi. Lublin staje się wówczas ośrodkiem, który przyciąga zarówno turystów, jak też i artystów z najbardziej odległych zakątków świata. Z prawdziwą chęcią przybywają oni właśnie tu, pod dom mansjonarski, gdzie bardzo przyjemnie jest podziwiać ten budynek. Warto zabrać ze sobą na taką eskapadę aparat i liczyć na to, że zobaczy się tu słynnego właściciela owej kamienicy. Jest ona imponująca i doskonale wkomponowuje się w architekturę miasta.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1410