Jagielloński szlak unii lubelskiej

Adres:

Lublin

Jagielloński szlak Unii Lubelskiej to szlak turystyczny godny odwiedzenia, ponieważ na jego terenie znajduje się wiele ciekawych zabytków architektonicznych oraz sakralnych.

Lublin to miasto w którym podpisano niegdyś Unię Lubelską. Miasto to leżało na skrzyżowaniu szlaków handlowych, dlatego było tak ważne dla ówczesnych władców. Na trasie tego szlaku na szczególne uznanie zasługuje z pewnością pokaźny Zamek Lubelski, który można również zwiedzić od wewnątrz. Oprócz tego każdy turysta powinien zdecydować się na odwiedzenie kaplicy św. Trójcy z wartościowymi elementami sakralnymi w środku. Miłe chwile na spacerze można spędzić na tym szlaku na terenie Placu po Farze. Po drodze mija się wtedy bardzo charakterystyczną oraz starą Kamienicę Lubomelskich. Cały szlak można prześledzić w kilka dni, ponieważ jego pokonanie jednego dnia jest wręcz niemożliwe, jeśli ktoś chce mu poświęcić odpowiednią ilość wolnego czasu. Na uwagę na trasie szlaku zasługuje również klasztor dominikanów, gdzie można poznać ich zwyczaje, obrzędy oraz tradycje. Znajduje się tam również klasztor pobernardyński. Ostatnim godnym uwagi punktem na trasie szlaku Unii Lubelskiej jest Plac Lubelski, gdzie usytuowany jest wyjątkowy pomnik Unii Lubelskiej. Na tym pomniku znajduje się specjalna tablica informacyjna, która opisuje podpisanie Unii Lubelskiej w danych latach, dlatego można poszerzyć tam swoją wiedzę historyczną. Jak widać wyraźnie ten szlak bogaty jest w wartościowe miejsca, które warto odwiedzić całą rodziną.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1163