Kaplica Trójcy Świętej

Adres:

Zamkowa 9, 20-117 Lublin

Telefon:

81 532 50 02

Kaplica Trójcy Świętej w Lublinie jest znana także jako kaplica Zamkowa i zalicza się ją do jednego z najbardziej znaczących obiektów architektonicznych jakie są powiązane z dumnym czasem średniowiecza, jaki to zostawił ślad na terenie miasta Lublin.

Każdy przybywający do koziego grodu będzie mógł delektować się wnętrzem tej świątyni, gdzie znajdują się elementy wspólne wielu kultur, jakie wpływały na losy tego miejsca. Między innymi były to wpływy kultury gotyckiej, tu zaś znaczące były lata po 1418. Na ścianach można obserwować niezwykle piękne freski. Warto wiedzieć, że ten słynny obiekt jest związany z losami Kazimierza Wielkiego, jak też i innych potężnych polskich władców. Także wpłynęły na kształt tego obiektu rządy panowania wielu monarchów. Modli się tu bowiem monarchowie królewscy. Przez wieki i epoki historyczne miejsce to zmieniało się wraz z modą i trendami. Warto wiedzieć, że obiekt ten ma znaczenia o charakterze europejskim, przybywa tutaj wielu pasjonatów ze wszelkich zakątków świata. W 1899 roku zostały odkryte freski przez Józefa Sowińskiego, który zajmował się konserwacją tego właśnie obiektu. Niezwykle istotnym jest fakt, że nad tym zabytkiem architektoniczny pochyliła się Komisja Europejska, która uznała, że kaplica Trójcy Świętej w Lublinie to niezwykle istotne dzieło podlegające ochronie europejskiego dziedzictwa kulturowego. Warto wiedzieć, że miejsce to jest elementem zamku Lubelskiego. Znajduje się zatem u stóp pięknego Starego Miasta, jakie również trzeba zwiedzić dokładnie będąc na wycieczce w Lublinie. Kaplica jest usytuowana dokładnie na dziedzińcu Zamkowym. Stanowi ona niezwykle istotny element części muzealnej zamku Lubelskiego. Historycy i badacze twierdzą, że obiekt został wybudowany jeszcze przed 1327 w rokiem. Jego uroda jest niezwykła i bardzo wiele mówi o przeszłości zarówno Lublina, jak i całego kraju, o jego różnorodnych okresach historycznych.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 762