Ogród Botaniczny w Lublinie

Wstęp:

Płatny

Adres:

Sławinkowska 3, 20-810 Lublin

Telefon:

81 743 49 00

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ogród Botaniczny w Lublinie to miejsce, które jest wspaniale położone na osiedlu Sławin i posiada ono swoją kilkudziesięcioletnią historię.

Miejsce to jest położone tuż przy al. Warszawskiej oraz zbiegu ulic Solidarności. Na teren placówki można wejść od strony ul. Willowej i ciekawostką jest fakt, że osoby biorące udział w programie absolwent UMCS mają tu wstęp bezpłatny. Miejsce to jest usytuowane w północno-zachodniej części Lublina i jest tu trasa wylotowa na Warszawę. Pierwsze wzmianki o powstaniu dzisiejszego ogrodu dotyczą lat 1964 i 1970 i wówczas podejmowano pierwsze kroki zmierzające ku temu, jak dziś wygląda to imponujące miejsce, gdzie rosną wspaniałe gatunki roślin pochodzące z różnych zakątków kuli ziemskiej. Na terenie placówki początkowo znajdowały się szklarnie i zbiorniki wodne, jak też wszelkiego rodzaju urządzenia, które znalazły zastosowanie w rozbudowie obiektu. Warto zwrócić uwagę na to, jak podzielony jest Ogród Botaniczny. Znajduje się tutaj nawet dział roślin biblijnych, czy też sekcja związana z roślinnością morską. Koniecznie również trzeba zachwycić się wszelkiego rodzaju roślinami ozdobnymi, które są tutaj chronione oraz rozmnażane. Równie atrakcyjne będzie odwiedzenie działu związanego z roślinnością pochodzącą z południa i wschodu Europy, jak też dział gdzie kwitną najwspanialsze róże. Można tutaj obejrzeć w sektorze związanym z rosarium są tutaj również uprawiane rośliny bagienne rośliny użytkowe czy też wszelkiego rodzaju byliny szczególnie atrakcyjne będzie działał związane z roślinnością tropikalną. Takich miejsc jest tu wiele i kiedy tylko zawitają do Polski pierwsze promienie wiosennego słońca można tu spotkać osoby, które kochają piękno przyrody. Wspaniale się tu wypoczywa. Warto pomyśleć również o zorganizowaniu tu rodzinnej imprezy.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1112