Szlak Wielokulturowy

Adres:

Lublin

Szlak Wielokulturowy znajdujący się w Lublinie to jak sama nazwa wskazuje szlak, który łączy w sobie wiele kultur, z którymi można się bliżej zapoznać.

Jest to idealne rozwiązanie na spacer po Lublinie i dowiedzenie się nieco więcej na temat dawnych kultur, które zamieszkiwały obszar lubelski, a było ich naprawdę sporo. Na trasie tego szlaku podziwiać można wiele zabytków architektonicznych oraz sakralnych. Na szczególną uwagę zasługuje cerkiew prawosławna, która jest zabytkowa i bogato zdobiona. Oprócz tego na szlaku zlokalizowany jest dawny cmentarz prawosławny z charakterystycznymi nagrobkami. Następnym przystankiem jest greckokatolicka świątynia. Kolejnym punktem wycieczki jest kościół garnizonowy. Miejscem szczególnym na trasie tego szlaku jest jednak Jesziwa, a konkretniej historia lubelskich Żydów, których było wielu, lecz duża ich część oddała swoje życie w getcie. Warto bliżej zapoznać się z ich historią oraz życiem, ponieważ było ono bardzo ciekawe i zrozumieć na własnym przykładzie jak wielką cenę przyszło zapłacić tym ludziom, tylko ze względu na swoje pochodzenie i zwyczaje. Szlak Wielokulturowy najlepiej jest obejść samodzielnie, ponieważ znajduje się tam wiele ciekawych miejsc przy których można na chwilę przystanąć i oddać się zadumie. Wskazane jest także zwiedzenie tamtejszych zamków oraz kościołów, gdyż jest to niesamowite przeżycie dla zwiedzających i ciekawych świata ludzi. Jest to jeden z najbardziej znanych szlaków tego typu w Europie, więc wizyta tam jest koniecznością dla każdego turysty.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 664