Szlak zabytków architektury

Adres:

Lublin

Szlak zabytków architektury to szlak łączący w sobie zabytki od architektury romańskiej aż po współczesną.

Jest to doskonała możliwość na wycieczkę krajoznawczą, dlatego warto się na taką podróż zdecydować. Umiejscowione na tym szlaku zostały wszystkie najważniejsze zabytki tego obszaru turystycznego, którym warto się z pewnością bliżej przyjrzeć i poznać ich ciekawą historię. Początkowym punktem szlaku jest Brama Krakowska, skąd rozpoczyna się zwiedzanie. Następnie turyści odwiedzają Nowy Ratusz, skąd kierują się w stronę trzech zabytkowych kościołów. Jednym z bardziej charakterystycznych punktów na trasie tego szlaku jest Pałac Czartoryskich, który można zwiedzić jedynie po uprzedniej rezerwacji. Jak sama nazwa wskazuje opowiada on o życiu Czartoryskich, którzy w historii Polski odegrali ważną rolę. Następnym przystankiem jest Centrum Kultury, gdzie można dużo dowiedzieć się m. in. o kulturze żydowskiej. Później odwiedzić można teatr, a potem coś dla siebie ponownie odnajdą wielbiciele zabytków sakralnych, gdyż na trasie zlokalizowane są 4 kolejne kościoły. Godnym uwagi elementem może okazać się Zespół Pałaców Biskupich, który jest niezwykle okazały i estetyczny. Każdy zwolennik sztuki i architektury będzie zachwycony tym właśnie miejscem. Przedostatnim etapem zwiedzania jest Rynek, gdzie można odpocząć i przyjemnie spędzić czas na okolicznych ławeczkach, nie brakuje też tam kwiatów oraz zieleni. Trasa kończy się na Wzgórzu Zamkowym, które jest jednocześnie doskonałym punktem widokowym.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1174