Wieża Trynitarska w Lublinie

Adres:

Królewska 10, 20-001 Lublin

Wieża Trynitarska w Lublinie przy ul Królewskiej 10 jest to miejsce usytuowane przy Placu Łokietka, niezwykle blisko ul. Królewskiej oraz starego miasta. 

Warto wiedzieć, że obiekt ten stanowi tak naprawdę wieża oraz związana z nią dzwonnica, pochodząca z epoki neogotyku. Jest ona przy tym tak naprawdę najwyższym zabytkowym punktem z którego można podziwiać wspaniałą Panoramę Miasta Lublin. Z tego właśnie powodu cieszy się ona niezwykły uznaniem wśród wszystkich, którzy odwiedzają w celach nie tylko turystycznych Kozi Gród. Stąd właśnie, wychodząc na platformę widokowa na wysokość 40 m możemy podziwiać przepiękną Panoramę Miasta Lublin. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą aparat fotograficzny, uwiecznić wspaniałe momenty spędzone w miejscu, gdzie niegdyś przebywali zakonnicy. Niegdyś stanowiła ona element kolegium jezuickiego i przechodziła wszelkiego rodzaju reformy. Tak na przykład w roku 1627, gdzie założono tu dzwonnicę, która powstała na obronę koziego grodu. Wiek 19 z kolei to czas, kiedy projekt doczekał się kolejnych adaptacji. Smutne losy związane z okresem wojny sprawiły, że dokonano tu zniszczeń, które to zostały usunięte w latach późniejszych. Na chwilę obecną można tutaj zobaczyć pamiątki związane z kulturą sakralną. Są to wszelkiego rodzaju przedmioty liturgiczne związane z obrządkiem religijnym takie, jak obrazy, sarkofagi, jak też i wszelkiego rodzaju obrazy. Tutaj można także obejrzeć cztery dzwony. Jeden z nich o nazwie Maria czy też Michał, który uznawany jest za najbardziej imponujących z kolekcji lubelskich dzwonów. Są one sercem i symbolem bezpieczeństwa oraz tożsamości miasta Lublin. Warto przy tym wiedzieć, że punkty widokowe tego miejsca są bardzo atrakcyjne i potrafią sprawić, że wiele osób wspina się dzielnie, by rzucić okiem na wspaniałą panoramę miasta.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1332