Ścieżka przyrodnicza-edukacyjna „PODRÓŻNIK”

Adres:

Mielec

Ścieżka przyrodnicza-edukacyjna „PODRÓŻNIK” usytuowana jest w Mielcu w lesie, wchodzi w skład Przyrodniczego Szlaku Puszczy Sandomierskiej.

Powstała z inicjatywy Nadleśnictwa Mielec. Jej podstawowy cel to ukazanie lokalnemu społeczeństwu oraz odwiedzającym te regiony turystom, a przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, piękna okolicznej przyrody, którą się na co dzień otaczają. Ścieżka ma na celu ukazanie ekosystemu lasów leśnictwa Mościska. Trasa przeznaczona jest zarówno dla turystyki pieszej jak i rowerowej, jej długość to 7 km. Specjalnie dla najmłodszych wytyczono również nieco mniejszy fragment o długości 3, 5 km. Sama trasa ścieżki zachęca do aktywnego wypoczynku zarówno na rowerze jak i przy użyciu kij do nordic walkingu. Ścieżka rozpoczyna się przy budynku leśniczówki, dalej prowadzi lasem, ciekawym przystankiem może być obejrzenie przydrożnej kapliczki, która znajduje się na skrzyżowaniu dróg z Mielca do Szydłowca. Na trasie ustawione są liczne tablice informacyjne odnoście mieszkańców lasu, przedstawiające lokalną faunę i florę. Na trasie ścieżki czeka na odwiedzających dąb szypułkowy, który rośnie tu od ponad 130 lat i jest uznany za pomnik przyrody. Jego obwód jest imponujący i wynosi 3, 8 m. Inna atrakcja to sosna mająca również 130 lat. Na przepięknej i malowniczej trasie prócz informacji edukacyjnych znajduje się ponadto zbiornik przeciwpożarowy, który w razie konieczności pomaga w opanowaniu ognia w okolicznych lasach. Krótka wycieczka rowerowa tą trasa to niewątpliwie zarówno aktywny wypoczynek jak i duża baza wiedzy o tym co otacza każdego z nas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1150