Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „TRZEŚŃ”

Adres:

Mielec

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „TRZEŚŃ” to kolejna edukacyjna inicjatywa Lasów Państwowym z przedstawicielstwem Nadleśnictwa Mielec.

Jak inne ścieżki leśne powstała z myślą o edukacji lokalnej społeczności w szczególności dzieci i młodzieży szkolnej, dla której obecne czasu i postęp technologii nie wpływają pozytywnie na poznawanie tego co najbliżej nich, czyli lasów, terenów wokół ich miejsca zamieszkania. Trasa leży na terenie leśnictwa Mościska i przeznaczona jest zarówno dla turystów pieszych jak i aktywnych rowerzystów. Przebieg trasy przedstawia tablica informacyjna ustawiona przy budynku leśniczówki. Długość trasy to niecałe 3 km a dokładnie 2, 7 km i rozpoczyna się ozdobną drewniana bramą z nazwa szlaku. Początek trasy rozpoczyna się na skrzyżowaniu dróg Mielec, Szydłowiec, Trzesin. Na ścieżce w różnych miejscach leśnicy ustawili tablice z informacjami o mieszkańcach okolicznych lasów. Na trasie znajduje się tez kilka miejsc przeznaczonych na wypoczynek, czyli stoły z ławami miejsca na piknik itp. Cała krótka trasa wiedzie zarówno przez lasy starsze jak i przez młodniki, drewniane mostki nad potokami. Trasa ma na celu edukacje jak i aktywny wypoczynek, zapoznanie się z pięknem i różnorodnością ekosystemu leśnego występującego w tym regionie, tablice informacyjne pozwalają na poszerzenie wiedzy odwiedzając odnośnie gatunków roślin i zwierząt tu żyjących. Cała trasa jest łatwa w pokonaniu i nie powinna nikomu z chętnych nią pokonać przysporzyć wielkiego trudu, a obcowanie z przyrodą i kontakt z naturą wyjdzie każdemu z odwiedzających na zdrowie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 666