Ścieżka rowerowa o charakterze edukacyjno-przyrodniczo-historycznym

Adres:

Mielec

Ścieżka rowerowa o charakterze edukacyjno-przyrodniczo-historycznym to 45 km trasa rowerowa prowadząca z Mielca przez Szydłowiec, Ostrowy Tuszowskie i wraca znów przez Szydłowiec do Mielca.

Początek trasy rozpoczyna się przy ulicy Partyzantów w Mielcu i wiedzie malowniczymi terenami leśnymi. Całość trasy stworzona była z myślą o osobach lubianych aktywny wypoczynek na łonie natury. Trasa podzielona jest na dwie mniejsze trasy o różnym stopniu trudności, łatwa dla rodzin z dziećmi i trudniejsza dla bardziej wprawionych i z lepsza kondycja cyklistów. Ścieżka oznaczona jest kolorem czerwonym i jest dość dobrze oznaczona na mapie regionu i okolicy. Sama trasa wiedzie zarówno terenami leśnymi jak i polami itp. Cześć trasy przebiega również obok niedawno wybudowanej obwodnicy Mielca. Droga na szlaku jest ubita i wygodna do jazy nawet mniej terenowym rowerem, co jakiś czas wzdłuż szlaku na drzewach widać oznakowania dla ścieżki rowerowej. Rowerowa ścieżka w pewnym miejscu krzyżuje się ze ścieżką dydaktyczna ,,Do Bobra’’. Na trasie ustawione są tablice informacyjne na temat trasy i jej przebiegu, wiaty i ławy ułatwiające odpoczynek. Jadą tą trasą napotkać możemy stojący przydrożny drewniany krzyż, który upamiętnia wysiedlenie mieszkańców Mielca podczas II wojny światowej oraz fakt powstania w tych lasach poligonu i obozu pracy Lager Mielec. Obok krzyża stoją również tablice informacyjne odnośnie tych wydarzeń. Dalsza cześć trasy jest już nieco trudniejsza, ponieważ napotkać tu można większe wzniesienia i mniej twarda drogę, ale dla wprawnych rowerzystów nagrodą będzie odpoczynek na wspaniałym punkcie widokowym z piękną panoramą.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1401