Lager Mielec

Adres:

Mielec

Lager Mielec to tereny leśne w gminie Mielec, które warto sprawdzić na własnym przykładzie.

Jest to jedno z najciekawszych miejsc w tej gminie, dlatego co roku przyciąga ono szeroką grupę turystów. Są to tereny rozciągające się od Mielca aż do Nowej Dęby. Podczas II wojny światowej służyły one jako poligon wojskowy, dlatego też można na własnej skórze poczuć wojnę oraz toczące się w dawnych latach treningi wojskowe. Znajdują się tam poniemieckie bunkry oraz pozostałości po obiektach wojskowych, więc jest to niezwykle ciekawe miejsce zwłaszcza pod kątem historycznym. Wielu turystów z całego świata właśnie z tego powodu decyduje się na wycieczki do tego miejsca, aby na własne oczy sprawdzić jak wyglądała wojna od środka i w jakich warunkach ona przebiegała. W tym lesie powstał obóz pracy o nazwie Lager Mielec, gdzie wykorzystywano miejscową ludność do pracy na rzecz niemieckich żołnierzy. Można więc podczas takiej podróży poczuć więź z osobami, które wylewały tutaj siódme poty w obawie przez utratą życia. Obóz stanowił praktycznie jedno z wiejskich miasteczek, było tam wszystko co potrzebne do codziennego funkcjonowania. Ludzie nie mieli prawa opuszczać tego miejsca bez pozwolenia i bez odpowiedniej ochrony armii niemieckiej. Tereny leśne znajdujące się w tej gminie do dziś nurtują wielu historyków, gdyż związanych jest z nimi wiele zagadkowych i tajemniczych historii, a do dnia dzisiejszego czasami znajduje się tam pozostałości wojenne, więc warto się tam wybrać przynajmniej raz, co polecane jest zwłaszcza zwolennikom historii. Obecnie na tych terenach można odwiedzić zapomniany niemiecki cmentarz, ale też mogiły poległych osób, drogi wojenne, czy też liczne dukty leśne, które zostały specjalnie utwardzone. Jak widać wyraźnie jest to jedno z ciekawszych miejsc w tej gminie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1814