Muzeum Regionalne w Mielcu

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Legionów 73, 39-300 Mielec

Telefon:

17 586 42 32

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Muzeum Regionalne w Mielcu to jedno z najciekawszych zabytkowych miejsc w gminie Mielec, więc warto się oczywiście dokładnie z nim zapoznać.

Utworzone zostało ono kilkadziesiąt lat temu, gdyż ludzie bardzo cenili sobie eksponaty muzealne znajdujące się w Mielcu, dlatego też muzeum musiało być rozbudowane, dzięki czemu powstało w końcu Muzeum Regionalne. Aktualnie można podziwiać tam niezwykle atrakcyjną wystawę stałą. Jak sama nazwa wskazuje można ją odwiedzić w dowolnym momencie, a muzeum czynne jest bardzo często, więc turyści nie powinni mieć problemów z tym, aby wybrać się na zwiedzanie tej wystawy. Przede wszystkim znaleźć można tam liczne zbiory historyczne oraz etnograficzne, podzielone na kilka specjalnych kategorii. Znajdują się tam też liczne dokumenty upamiętniające ważne wydarzenia mające miejsce w gminie Mielec. Można tam zobaczyć m. in. egzemplarz Biblii pochodzący z XVI wieku. Oprócz tego na uwagę zasługują wartościowe zbiory architektoniczne, a elementem cieszącym się największym uznaniem jest kość mamuta. Bardzo cennym elementem są też obrazy Wojciecha Kossaka oraz innych malarzy z dawnych czasów, które można przejrzeć na własne oczy, lecz nie można im robić fotografii. Prezentowane są tam właśnie również stare fotografie oraz sprzęt fotograficzny z dawnych lat. Dowiedzieć można się więc jak wyglądał stary aparat, z czego był zbudowany i jak konkretnie działał. Po muzeum zainteresowane osoby oprowadza specjalny przewodnik, który posiada szeroką wiedzę na temat znajdujących się tam eksponatów i dzieli się nią chętnie z turystami, więc warto się na taką wycieczkę wybrać. Przyda się to zarówno osobom młodym, jak i tym nieco starszym. Muzeum to także przechowalnia sprzętu laboratoryjnego, a otwarte jest ono przez cały rok, więc można się tam udać podczas wakacji lub urlopu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1013