Park Leśny „Góra Cyranowska”

Adres:

Mielec

Park Leśny „Góra Cyranowska” to bardzo ciekawa atrakcja turystyczna zlokalizowana w gminie Mielec, a dojazd do niej jest bardzo łatwy.

Przede wszystkim jest to punkt charakterystyczny w Mielcu i obowiązkowe miejsce wycieczki każdego turysty. Jak sama nazwa wskazuje jest to park umiejscowiony w leśnej scenerii, gdzie można doskonale się zrelaksować oraz wyciszyć, więc korzysta z tego naprawdę szeroka grupa osób. Park współcześnie posiada kilka stref o zróżnicowanym zakresie działania, a jakiś czas temu przeszedł kompletną modernizację, dzięki czemu prezentuje się okazale i estetycznie. Największą atrakcję w tym parku stanowi mini amfiteatr z miejscami siedzącymi, gdzie odbywają się różne spektakle oraz koncerty. Nie brakuje tam też miejsca na zjeżdżalnie, plac zabaw, a więc dzieci będą miały w tym parku co robić i na pewno się nie zanudzą. Oprócz tego na uwagę zasługuje również sztuczny potok, który posiada oświetlenie i nocą prezentuje się naprawdę znakomicie. Park leśny to idealne miejsce do wypoczynku popołudniowego z całą swoją rodziną, można się tam przespacerować, pomyśleć o ważnych sprawach i spędzić romantyczne chwile z ukochaną osobą. Warto więc wybrać się tam na wycieczkę, co na pewno okaże się dla wielu osób strzałem w dziesiątkę. Teren parku to niezliczona ilość alejek spacerowych, ławek oraz tras rowerowych. Jak widać wyraźnie można tam bardzo aktywnie spędzić czas na rowerze, co sprzyja osobom dbającym o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Warto wybrać Mielec jako obiekt wakacyjny, gdyż znajdzie się tam relaks, wypoczynek oraz ukojenie. Największą atrakcją zimową jest tam z kolei tor saneczkowy, który posiada ponad 100 metrów długości i cieszy nie tylko dzieci, ale też osoby dorosłe. Można tam naprawdę przyjemnie spędzić czas, a przy okazji dobrze się pobawić i zacieśnić relacje rodzinne.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1862