Repliki polskiego bombowca PZL-37 Łoś

Adres:

Wojska Polskiego 3, Mielec

Replika polskiego bombowca PZL-37 Łoś to jedna z największych atrakcji turystycznych w gminie Mielec, o której mówi się na terenie całej Polski.

Projekt ten został sfinalizowany kilka lat temu, a cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim wśród fanów lotnictwa, samolotów, ale też zwykłych ludzi, którzy w Mielcu mogą podziwiać replikę polskiego bombowca. W ten sposób można poszerzyć momentalnie wiedzę na jego temat, a także o tym jak został on dokładnie skonstruowany i do czego służył w przeszłości, a historia tego bombowca jest naprawdę ciekawa. Jest to model sklejany przez bardzo dużą ilość osób, więc ma ogromną wartość zwłaszcza w zakresie modelarskim. Bombowiec ten odegrał bardzo ważną rolę przed II wojną światową, dlatego też jest on wręcz polską legendą i ludzie przyjeżdżają z całego kraju, aby zapoznać się z jego repliką. Jest to jeden z najlepszych polskich samolotów w dawnych czasach, więc nic dziwnego, że cieszy się on tak dużą popularnością. Cechą charakterystyczną tego samolotu jest bardzo błyszczący lakier, który rzuca się w oczy, ale wzbudza zachwytów wśród turystów, również tych zagranicznych. Jest to doskonała replika przybliżająca zainteresowanym osobom prawdę o tym samolocie, więc warto odwiedzić Mielec i zapoznać się z nią z bliska, co może przynieść wielu osobom wymierne korzyści. Specjalnie wyznaczone do tego osoby opowiedzą dodatkowo turystom wszystkie najważniejsze ciekawostki z zakresu działania bombowca Łoś, dzięki czemu pozna się wszystkie jego tajemnice i rolę przed II wojną światową. Model ten jest doskonałym odwzorowaniem prawdziwego samolotu, więc nic dziwnego, że zachwyca on turystów i nikt nie powinien pożałować wycieczki do Mielca. Warto tam zabrać całą swoją rodzinę, gdyż można na tej podróży skorzystać zwłaszcza pod kątem edukacyjnym.

Odwiedziłeś oceń:
(5 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 3841