Samolot - pomnik Iskra

Adres:

Mielec

Samolot - pomnik Iskra to jedna z największych atrakcji turystycznych w gminie Mielec, z którą można zapoznać się nawet przejazdem.

Samolot ten jest doskonale widoczny z drogi prowadzącej na Tarnobrzeg, a więc można go zaobserwować z samochodu. Oczywiście nie będzie to jakieś długotrwałe zwiedzanie, ale warto poświęcić tej replice chociaż krótką chwilę. Iskra to samolot ważny dla dawnej Polski, dlatego też postanowiono, aby wznieść w Mielcu pomnik upamiętniający ten samolot. Dojazd do niego jest bardzo łatwy, znajduje się on blisko stadionu sportowego, dlatego turyści nie powinni mieć z tym najmniejszych problemów. Replika jest dokładnym odwzorowaniem prawdziwego modelu samolotu, więc można na miejscu dowiedzieć się jak on konkretnie wyglądał, z czego był zbudowany, jak wyglądały stery i kto mógł zasiadać za kokpitem. Widać wyraźnie, że jest to niesamowite przeżycie, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że tak wielu turystów chętnie odwiedza to miejsce w aktualnych czasach. Iskra potrafiła latać naprawdę szybko, dlatego też za sterami zasiadać mogli jedynie doświadczeni i świetnie wyszkoleni piloci, na co trzeba było zwracać szczególną uwagę. Był to samolot z szachownicą, a więc bardzo charakterystyczny typ, który wzbudza uznanie po dzisiejsze czasy. Na odwiedzenie tej repliki decydują się nawet turyści zagraniczni zdając sobie sprawę z tego jak ważny był to samolot w dziejach ludzkości. Nad stworzeniem tego pomnika pracowało naprawdę bardzo dużo osób, a jego powstanie trwało kilka dobrych lat, dzięki czemu może on cieszyć oczy okolicznych mieszkańców, ale również turystów z całej Polski. Jest on świetnie wykonany, dlatego nie ma w sobie praktycznie żadnych uchybień, z tego też względu warto udać się do Mielca, aby zobaczyć go na własne oczy i poczuć więź z pilotami polskimi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2293