Schronisko Andrzejówka

Adres:

Rybnica Leśna,58-350 Mieroszów

Przełęcz Trzech Dolin to zimowe centrum sportów narciarskich Gminy Mieroszów. W okolicy schroniska „Andrzejówka” usytuowanych jest kilka wyciągów oraz sieć tras biegowych. Korzystają z nich głównie mieszkańcy całego powiatu wałbrzyskiego oraz goście z pobliskich Czech. Samo schronisko oddano do użytku w 1933 roku. Obiekt wybudowany według projektu F.W. Kronke odpowiadał potrzebom rozwijającej się ówcześnie modzie na turystykę pieszą. W lutym 1936 roku w „Andrzejówce” przez dwa tygodnie gościła królowa holenderska Wilhelmia wraz z córką ks. Julianą. Zachwycona serwowanymi tu posiłkami uhonorowała miejscowego kucharza tytułem "kucharza królewskiego". Dziś schronisko oferuje pokoje gościnne, niepowtarzalny klimat i równie wyśmienitą kuchnię.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 767