Szybowisko Mieroszów

Adres:

Sportowa 6, 58-350 Mieroszów

Telefon:

601 635 643

Ukształtowanie terenu i prądy termiczne występujące w Górach Suchych sprzyjają uprawianiu sportów lotniczych, a w szczególności lotniarstwa i paralotniarstwa. Dziś, na dawnych obszarach lotniska działa Szybowisko Mieroszów, którym opiekuje się Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej. Szybowisko posiada własny pas startowy dla motolotni i samolotów ultralekkich, rampę oraz rozbieg do startu lotni i paralotni, a także zaplecze z polem namiotowym.
Szybowisko Mieroszów to miejsce rozgrywania ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów lotniarskich, spotkań miłośników motolotni i szybownictwa. Stąd rozpoczynane są również próby bicia rekordów w długości przelotu bez międzylądowania dla paralotni. 
Szybowisko posiada również ciekawą ofertę dla mieszkańców gminy i turystów. Organizuje wystawy sprzętu lotniczego, pokazy modeli latających – sterowanych radiem, a także przeloty turystyczne nad Gminą Mieroszów. Z myślą o pasjonatach latania działa tu szkoła paralotniarska i lotniarska prowadzona przez wykwalifikowaną kadrę. 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 789