Ratusz w Mirsku

Adres:

plac Wolności 39, 59-630 Mirsk

 

Został wzniesiony w latach 1794-1796 przy wykorzystaniu wieży z poprzedniego ratusza. Ratusz jest budowlą wzniesioną na planie czworoboku, posiada dwie kondygnacje z wysokimi piwnicami, część starsza nakryta jest czterospadowym dachem mansardowym z lukarnami, a część XIX-wieczna dachami dwuspadowym z przyczółkami. Najstarszą częścią ratusza jest wieża, w dolnej części czworoboczna, wyżej przechodząca w ośmiobok z tarczami zegarowymi, zakończony tarasem z kamienną balustradą. Wieża zakończona jest barokowym hełmem z prześwitem, wspartym na ośmiobocznej podstawie. Główne wejście do budynku usytuowane jest na wysokości pierwszego piętra, a prowadzą do niego dwubiegowe schody. Obecnie ratusz jest siedzibą Urzędu Miasta i Gminy Mirsk.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1336